Menu Zamknij

Anti-aging, co to takiego?

Anti – aging to pojęcie, które coraz częściej możemy zaobserwować nie tylko w mediach, salonach medycyny estetycznej, ale również na drogeryjnych półkach. Co właściwie oznacza? Anti-aging jest to dziedzina medycyny estetycznej, która zajmuje się przede wszystkim zatrzymaniem procesów starzenia lub niwelowaniem jego efektów. Bardzo często są to zabiegi dotyczące twarzy lub dekoltu, polegające na wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym, bądź takie, które pobudzają komórki do produkcji kolagenu. Do kogo skierowane są takie zabiegi? Przede wszystkim do osób, u których procesy starzenia są zauważalne bardzo wcześnie. Czasem jednak nie trzeba dokonywać inwazyjnych zabiegów, ponieważ w tej chwili gama kosmetyków oznaczonych hasłem anti-aging jest coraz szersza. Regularnie stosowanie produktów z tej półki może pomóc odmłodzić się nawet o kilka lat! Wystarczy dobrać odpowiednie preparaty (np. kremy anti age) i stosować się do zasady systematyczności. Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzać skład produktów przed zakupem.

Krem ujędrniający do twarzy

Prócz medycyny estetycznej wygląd odmłodzonej skóry można osiągnąć również w bardziej naturalny sposób. Doskonałym wyborem będzie dokonanie zakupów, jakimi są kremy ujędrniające do twarzy. Jakie zalety płyną z regularnego stosowania takiego kremu? Między innymi:

– intensywniejsze nawilżenie skóry,

– redukcja widocznych zmarszczek,

– uzyskanie efektu promiennej i rozjaśnionej cery,

– odżywienie i regeneracja skóry, poprawa jej ogólnej kondycji,

– ochrona przed negatywnym wpływem wolnych rodników.

Pierwsze rezultaty stosowania kremu anti-aging można zaobserwować już po krótkim czasie stosowania. Wystarczy regularnie wmasowywanie w cerę, a po jakimś czasie można będzie dostrzec zauważalne efekty ujędrnionej i odpowiednio nawilżonej skóry. Kremy nie powodują efektu ściągniętej cery. Należy pamiętać, aby stosować je zarówno rano, jak i wieczorem. Dobrze jest wybierać produkty wegańskie, które nie posiadają sztucznych barwników.