Menu Zamknij

Hokery nowoczesne barowe. Nieoczywiste rozwiązania aranżacyjne

We współczesnych aranżacjach wnętrz stawia się często na nietuzinkowe rozwiązania, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Łączy się różne struktury i wzory, przeplata ze sobą różną kolorystykę i stosuje stylowe dodatki. To pozwala na odejście od szablonowych aranżacji, które mogą nieco trącać nudą i prozaicznością. Aby urozmaicić klimat panujący w domu, warto poszukać w tej kwestii ciekawych inspiracji. Najwięcej może w tej materii zdziałać profesjonalny architekt wnętrz. Jeśli jednak nie chcemy przeznaczać na niego dodatkowych funduszy, można się posłużyć zasobami internetowymi, w których różnorodnych inspiracji dla domu nie brakuje.

Aranżacja musi być dopasowana do parametrów danego pomieszczenia. Nie ma sensu upychać mebli, dodatków i ozdób na małych przestrzeniach, bo to sprawi, że zamiast pięknego efektu uzyska się chaos i natłok. Minimalizm jest nadal osadzony w modzie i doskonale chłodzi zapędy osób chcących przesadzić z urządzaniem swojej przestrzeni życiowej. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zastosowanie akcentów, które nie są tak oczywiste we wnętrzach mieszkalnych. Hokery nowoczesne barowe znakomicie pasują do tej roli. Dotychczas kojarzone były z barem lub salonem fryzjerskim. W mieszkaniach stanowią element przykuwający wzrok i dodający charakteru aranżacji.

Zastosowanie hokerów w domu

Hokery w domu usytuowane są najczęściej w salonach lub kuchniach. Stanowią urozmaicenie części jadalnianej. Są nie tylko elementami, którym przypisuje się funkcjonalność, ale także i są wyrobem dekoracyjnym. Na pewno wpływają na klimat wnętrza i dodają mu uroku. Konstrukcja hokerów może być bardzo różnorodna. Od bardzo prostych i standardowych konstrukcji, po tapicerowane i pełne elegancji produkty.  Zazwyczaj hoker ma regulowaną wysokość, co sprawia, że można go dopasować do określonych warunków. Może występować jako stołek lub posiadać oparcie. Hoker sprawdzi się jako krzesło przeznaczone do wypicia porannej kawy lub poczytania gazety przed pracą.